logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowań dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty za ich trud wkładany w codzienną pracę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą oraz za zaszczepianie wśród uczniów pasji, dzięki którym ich życie, często również w przyszłości, staje się piękniejsze.

Wójt Adam Topolski wspólnie z radnymi Gminy Ksawerów: Urszulą Świątkowską, Moniką Nocuń oraz Bogdanem Dublewskim przekazali dzisiaj na ręce dyrektorów placówek oświatowych bukiety kwiatów, składając wszystkim najlepsze życzenia sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Gospodarz naszej gminy wręczył nauczycielom nagrody za zaangażowanie i osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczo-opiekuńczej.

Nagrody Wójta Gminy Ksawerów otrzymały:

  • Lucyna Kasznicka (Gminne Przedszkole w Widzewie)
  • Renata Kwiecień (Szkoła Podstawowa im. Henryka Jordana w Ksawerowie)
  • Paulina Danka (Szkoła Podstawowa im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej)

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy również dla pierwszoklasistów, którzy podczas uroczystej akademii w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej zostali pasowani na uczniów i  tym samych stali się oficjalną częścią społeczności uczniowowskiej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a tym uczącym jak i tym nauczanym życzymy wytrwałości i powodzenia!

Na sali gimnastycznie stoi 2 uczniów trzymających sztandary. Jeden szkoły, drugo flagę Polski. Obok uczniów - w poczcie sztandarowym stoją cztery uczennice. Wszyscy są przepasani biało czerwoną szarfą. Kobieta w szarej marynarce trzyma w dłoniach zieloną teczkę. Obok stoi mężczyzna w granatowym garniturze - wójt, który gratuluje otrzymania nagrody. W tle  dekoracja z kwiatów oraz dwie kobiety. W czterech rzędach ławek siedzą uczniowie szkoły ubrani na galowo. Kilku uczniów trzyma prezenty i laurki dla nauczycieli. W tle zielona kotara rozdzielająca salę sportową. Uczniowie siedzą na sali gimnastycznej w trzech rzędach. Wszyscy są ubrani na galowo. Na sali gimnastyczniej w 4 rzędach siedzą uczniowie ubrani na galowo. Na sali gimnastycznej w 3 rzędach siedzą uczniowie ubrani na galowo. W tle zielona kotara dzieląca salę. Na trybunach sali gimnastycznej w trzech rzędach siedzą uczniowie szkoły ubrani na galowo. Na trybunach sali gimnastycznej w pierwszym rzędzie siedzą nauczycielki szkoły. W dwóch kolejnych rzędach siedzą uczniowie szkoły ubrani na galowo. Przedstawienie na sali gimnastycznej. Uczniowie ubrani w kolorowe koszulki trzymają w dłoniach rekwizyty. W tle widoczne barierki gimnastyczne i dekoracja. Sala przedszkolna. W tle zabawki i ekran projekcyjny. Po lewej stronie stoi nauczycielka. Po prawej stronie dwóch mężczyzn. Wójt Gminy trzyma list gratulacyjny. Radny trzyma różę dla nauczycielki Sala przedszkolna. W tle półki z zabawkami. Na kolorowym dywanie siedzą przedszkolaki. Na sali gimnastycznej stoi poczet sztandarowy szkoły. Uczniowie mają biało czerwone szarfy. W tle stoją pierwszoklaśiści Kobieta w jasnej marynarce ściska dłoń radnego, który wręcza jej różę. Na drugim planie wójt gminy i radna gminna. W tle pierwszoklasiści siedzący na ławce. Na sali gimnastycznej stoi wójt z mikrofonem. Za nim przedstawiciele urzędu gminy oraz rady gminy. W tle dekoracja Pierwszoklasista ubrany na galowo w birecie na głowie. Obok dyrektor szkoły w niebieskiej marynarce trzyma symboliczny ołówek przewiązany biało-czerwoną wstęgą i pasuje na ucznia. W tle dekoracja. Na ławce siedzą ubrani na galowo pierwszoklasiści w biretach. W tle dekoracja z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pierwszoklasiści ubrani na galowo w biretach na głowach siedzą na łatce. W tle barierki gimnastyczne Na sali gimnastycznej w dwóch rzędach stoją uczniowie obrani na galowo. Wszyscy mają podniesioną jedną rękę i ślubują na pierwszaka W czterech rzędach na siedzą ubrani na galowo uczniowie szkoły podstawowej w Woli Zaradzyńskiej

ilość odwiedzin: - 170