logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Dzień kota w przedszkolu

W piątek 16 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ksawerowie obchodzono Dzień Kota. Święto podkreśla rolę kotów w naszym życiu, a także zwraca uwagę na poprawę warunków bytowych kotów: głównie tych wolno żyjących i szukających domów (przebywających w schroniskach, domach tymczasowych itp.).

Zarówno w oddziałach Gminnego Przedszkola w Widzewie jak i w oddziałach przedszklonych w szkole królowały kocie zabawy – dzieci wykonały prace plastyczne inspirowane kotami i  rozwiązywały zagadki. W tym dniu dzieci odwiedziła również wolontariuszka Grupy „Miauczykotek” prowadząca Dom Tymczasowy dla kotów w Ksawerowie oraz nauczycielka ZSP. Panie opowiadały o urokach wspólnego życia z kotami. Dzieci poznały różne kocie zwyczaje i potrzeby. Przy okazji Dnia Kota odbyła się zbiórka pokarmu dla mruczących czworonogów.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ksawerowie

Grupa przedszkolna z twarzami pomalowanymi tak aby wyglądały jak koty. Wszyscy pozują do zdjęcia z zebraną karmą dla kotów Grupa przedszkolaków z pomalowanymi kocimi twarzami Nauczycielka pokazuje dzieciom wyposażenie dla kotów Grupa przedszkolaków siedzi przy podłużnym stoliku na którym leży czarna folia. Na folii są rysunki kotów wykonane białą farbą Grupa dzieci stoi w sali z przyniesioną karmą dla zwierząt

ilość odwiedzin: - 169